Odznaczenie Honorowe „Bene Merito”

Dnia 15 listopada br. Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Belgradzie zorganizowała przyjęcie z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na ceremonię licznie przybyli przedstawiciele serbskich władz, reprezentanci samorządów, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i serbska Polonia. Podczas uroczystości odbyła się także ceremonia udekorowania pana Konsula Honorowego Republiki Serbii w Katowicach, pana Ranko Tomovicia Odznaką Honorową „Bene Merito”, która jest wyrazem podziękowania i wielkiego uznania za działania promujące Polskę na obszarze Serbii. Odznaczenie wręczył panu Konsulowi Charge d`affaires a.i. RP w Republice Serbii Pan Andrzej Kindziuk.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Ambasady RP w Belgradzie: https://belgrad.msz.gov.pl/pl/p/belgrad_rs_a_pl/aktualnosci/przyjecie_z_okazji_rocznicy_stulecia_odzyskania_niepodleglosci_rzeczypospolitej_polskiej

 

Źródło zdjęć: CorD/Zoran Petrovic

Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

17. i 18. października pan Konsul brał udział w Europejskim Kongresie Małych i Średnich przedsiębiorstw, który odbywał się w Katowicach. Miał okazję spotkać się z prezesem Izby Gospodarczej w Katowicach – panem Tadeuszem Donocikiem, a także z prezesem zarządu firmy „Elmech Kazeten” – z panem Arturem Kowalczykiem, który planuje odwiedzić kopalnię węgla „Resavica” w Serbii. Konsul wyraził swoją chęć do pomocy organizacji wyjazdu.