Bezpieczeństwo

Serbia w ciągu ostatnich kilku dekad była gospodarzem wielu międzynarodowych wydarzeń, spełniając surowe wymogi dotyczące bezpieczeństwa i procedur organizacyjnych. To umożliwiło uczestnictwo w nich wielu zagranicznych gości, spędzających czas w miłej atmosferze.

Dzięki wprowadzeniu nowych procedur i regulacji prawnych zgodnych z normami europejskimi, bezpieczeństwo transportu wyraźnie wzrosło.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Przewoźników Powietrznych (The International Air Transport Association IATA) nagrodziło serbskie linie lotnicze Jat Airways certyfikatem IOSA – Audytu Bezpieczeństwa Operacyjnego, uznając wysokie normy bezpieczeństwa, jakości przewozu i utrzymania technicznego narodowych linii lotniczych.

Kosowo i Metohia: Pomimo wysokiego stopnia bezpieczeństwa, jakim charakteryzuje się pobyt na terytorium Serbii, należy mieć na uwadze fakt, iż autonomiczny region Kosowa i Metochii jest obecnie zarządzany przez Tymczasową Misję Administracyjną Narodów Zjednoczonych w Kosowie. Aby wjechać na jego teren niezbędny jest paszport.

W związku z trwającym kryzysem imigracyjnym informujemy, że w Serbii nie dochodzi do zakłóceń porządku. Uchodźcy gromadzą się głównie przy granicy z Węgrami. Ich obecność nie utrudnia procedury kontroli granicznej, która odbywa się w normalnym tempie. 

Komentarze są wyłączone.