Jesienne festiwale w Serbii

Dla tych z Państwa, którzy Serbię planują odwiedzić jesienią, poniżej przedstawiamy kilka największych festiwali odbywających się w Serbii we wrześniu i październiku:

KARLOVAČKA BERBA GROŽĐA”.

Święto winobrania w Sremskich Karłowicach – odbywający się nieprzerwanie od 1992 roku festiwal hołduje serbskim tradycjom winiarskim. Program wydarzenia obejmuje część ekonomiczną, w ramach której organizowana jest sprzedaż i wystawa winogron, win, pamiątek oraz dzieł sztuki. W ramach wydarzenia odbędą się wystawy i bogaty w atrakcje program kulturalno-rozrywkowy (koncerty wybitnych wykonawców, występy, festiwal folklorystyczny itp.).

Festiwal odbędzie się w dniach 6-9 września (piątek – niedziela) na rynku Branka Radičevića  w Sremskich Karłowicach (srb. Sremski Karlovci), które znajdują się około 20 minut drogi od Nowego Sadu.

DRŽAVNO PRVENSTVO ZA TOPLOVAZDUŠNE BALONE”

Międzynarodowy festiwal baloniarstwa i mistrzostwa Serbii w lotach balonowych
Trzecie mistrzostwa Serbii i dziewiąte międzynarodowe obchody festiwalu baloniarstwa. Organizatorem zawodów jest Federacja Lotnicza Serbii i Klub Balonowy „Senta-Zenta”. Organizator zaplanował otwarcie zawodów w piątek, loty będą wykonywane po południu od 17:00 do 20:00. W sobotę 8 września balony będą latać zarówno rano, jak i wieczorem. Następnego dnia w niedzielę loty odbędą się do godziny 12:00 , po czym nastąpi zakończenie zawodów i ogłoszenie wyników.
Zawody odbędą się w dniach: 8-11 września (sobota – poniedziałek) w miejscowości Senta znajdującej się około godziny drogi od Suboticy.

BALKAN CHEESE FESTIVAL“

Bałkański festiwal sera to najlepsza okazja, aby samemu spróbować i poznać tajniki, tak ważnej w Europie, tradycji serowarskich w niepowtarzalnym bałkańskim wydaniu. Ponadto wystawcy będą mogli również spotkać się z potencjalnymi partnerami biznesowymi, firmami cateringowymi i handlowcami w celu stałej współpracy.
Festiwal odbędzie się w dniach 12-13 października (piątek – sobota). W Centrum Młodzieży w Belgradzie (srb. Dom omladine Beograda) na ulicy Makedonska 22.

„BEOGRADSKI DŽEZ FESTIVAL”

Belgradzki Jazz Festival – Jubileuszowa, 35. edycja Belgradzkiego Festiwalu Jazzowego. Wydarzenie to cieszy się światową estymą nieprzerwanie od prawie pięciu dekad i co roku gromadzi przy scenie tysiące miłośników muzyki, zwłaszcza jazzowej.
Festiwal odbędzie się w dniach 22-27 października (wtorek – niedziela) w Hali Kombak (srb. Kombak Dvorana) znajdującego się przy ul. Dečanska 14 w centrum Belgradu.
Bilety są dostępne na stronie https://www.tickets.rs/program/35-beogradski-dzez-festival-dianne-reeves-tba-1176?lang=en

Zapraszamy do Serbii!

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *