Wjazd do Serbii

W dniu 21.05.2020 r. Rząd Republiki Serbii podjął decyzję o zmianie Decyzji o ogłoszeniu choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, z powodu której wprowadzono zakaz wjazdu do Republiki Serbii oraz środki zapobiegawcze obejmujące wszystkie kategorie serbskich obywateli i cudzoziemców.

Zgodnie z ww. decyzją, od dnia 22.05.2020 r. do wjazdu na terytorium Republiki Serbii nie jest już wymagane specjalne zezwolenie/zgoda na wjazd wszystkich kategorii cudzoziemców. Przekroczenie granicy Republiki Serbii zostało zatem przywrócone do zwykłego trybu.

Wszystkim osobom wjeżdżającym do Republiki Serbii – zamiast wcześniejszych środków izolacji i obowiązku posiadania negatywnego testu PCR – podczas kontroli paszportowej wręczona będzie pisemna informacja–ostrzeżenie w języku serbskim oraz angielskim –  o środkach, które należy stosować w celu zapobiegania rozpowszechniania i zwalczania choroby zakaźnej COVID-19.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Ambasady RP w Belgradzie, na której informacje są na bieżąco aktualizowane: https://www.gov.pl/web/serbia/informacje-o-koronawirusie

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *